Verdens Sterkeste Mann er et lydbyrå i Oslo sentrum.

OM OSS

Kreativ bruk av lyd

Vi produserer lyd for reklamebyråer og filmproduksjonsselskaper, i tillegg til egne direktekunder. Siden lydmediet er i endring gjennom smarttelefoner og nye medievaner, utvikler vi også nye bruksmåter for lyd, både kommersielt og kreativt.

HVA GJØR VI?

Lyd for nye og tradisjonelle medier

Radioreklame

Vi lager radioreklame i samarbeid med norske og utenlandske reklamebyråer. I tillegg har vi egne kunder, der vi selv står for konsept- og manusutvikling.

Musikk

Vi komponerer og produserer musikk til både film, TV og reklame, og utvikler jingler og strategisk lyddesign. Thomas og Kjetil skriver og produserer også popmusikk for norske artister.

Lyd til bilde

Vi leverer komplett lyddesign til både animasjon og levende bilder. Lyddesign innbefatter både skuespill, musikk, miljølyd og SFX. Vi versjonerer også utenlandsk reklame for det norske markedet.

Utvikling

Vi utforsker stadig nye måter å bruke lyd på. For tiden utvikler vi Geostories, geoaktivert historiefortelling for mobiltelefoner, samt Listentothis, en webtjeneste som forenkler deling og avspilling av lydfiler.

Ellers gjør vi lydarbeide som er vanskelig å kategorisere, som å skape et surroundlydunivers for barneteaterforestillinger eller produsere et lydkonsept for Karpe Diems Montebello-konsertserie i Oslo Spektrum.

ANSATTE

Kjetil Røst Nilsen

Daglig leder / komponist
kjetil@verdenssterkestemann.no
T. 918 86 058

Linda Bjaarstad Hagelsteen

Produsent
linda@verdenssterkestemann.no
T. 905 50 340

Thomas Meyer Kongshavn

Produsent / komponist
thomask@verdenssterkestemann.no
T. 924 45 330

Espen Borge

Regissør / tekstforfatter
espenb@verdenssterkestemann.no
T. 480 39 394

Peder Jørgensen

Lyddesigner / utvikler
peder@verdenssterkestemann.no
T. 932 94 327

Robin Barstow

Lyddesigner
robin@verdenssterkestemann.no
T. 905 76 995

Bjarte Arneson

Regissør / tekstforfatter
bjarte@verdenssterkestemann.no

KONTAKT OSS

Ring oss eller
send en e-post

Universitetsgata 18
0164 Oslo

+47 97 97 06 06
kontakt@verdenssterkestemann.no

Følg oss på
Facebook og Instagram

Vil du avlegge stemmeprøve?
casting@verdenssterkestemann.no